30,709
26,461
203
9.209
10.6949
12.6415

...
Şehir Hakkında

Aktiviteler

 

  • Yamaç Paraşütü; Hatay’da son yıllarda gelişim gösteren sporlardan biri de yamaç paraşütüdür. Amanos Dağları yapısı itibariyle yamaç paraşütü için oldukça uygun bir dağdır.
  • Bisiklet Turları; Hatay çok eskilere uzanan tarihi ve eşsiz doğasıyla gezilecek birçok yeri bünyesinde barındırmaktadır. Bisiklet, gerek şehir içinde olsun gerek doğada olsun gezinin tadının çıkarılabileceği en keyifli araç olarak gösterilebilir. Yol alabilecek kadar hızlı, görülecek hiçbir yeri kaçırmayacak kadar yavaş olan bisiklet, son yıllarda ülkemizde kullanımı artan bir araç haline gelmiştir.
  • Doğa Turları; Hatay, Amanos Dağları sayesinde ırmağı, şelaleleri, yaylaları, doğal su kaynakları bulunan muhteşem doğal güzelliklere sahip bir il konumundadır. Hatay sınırları içerisinde doğa turu yapmak için onlarca rota bulunmaktadır. Soğukoluk Yaylası, Batıayaz Yaylası ve Atik Yaylası gibi yaylalardan başka, rakımı 2000 metreye kadar ulaşan olan onlarca yayla bulunmaktadır. Arsuz ilçesinde bulunan hem tarihi hem muhteşem doğasıyla Seydi Kanyonu, İskenderun’a yakın bir konumda olan ve hemen yol üstünde bulunan Sarıseki Kanyonu doğa turu için en çok tercih edilen mekânların başında gelmektedir.
  • Balık Avı Turları; Hatay’ın İskenderun ve Arsuz ilçeleri balıkçılık konusunda bir hayli gelişmiş durumdadırlar. Balık tutma hobisi olanlar için benzersiz bir aktivite olan balık avı turları, son yıllarda her iki ilçede de yaygınlaşmaya başlamıştır.